« Ožujak 2024 »

Održan info dan o projektu "Učimo zajedno 3"
Autor: Ivana Kanisek, 2. 6. 2017.

Info dan o projektu „Učimo zajedno 3“ održan je u četvrtak  1. lipnja 2017. u Osnovnoj školi „Josip Kozarac“, Josipovac Punitovački. Preko web stranice škole pozvani su  učenici, roditelji, učitelji i svi ostali mještani zainteresirani za predstavljanje projekta u kojemu sudjelujemo. Projekt se provodi u suradnji s Osječko-baranjskom županijom, Regionalnom razvojnom agencijom Slavonije i Baranje, te 33 osnovne i 5 srednjih škola iz Osječko-baranjske županije.

Cilj projekta je unaprijediti socijalno uključivanje djece s teškoćama u razvoju u redoviti sustav obrazovanja i olakšati im pristup budućem tržištu rada. Ovim projektom  osigurani  su pomoćnici u nastavi za učenike s poteškoćama. Ukupna vrijednost projekta je 2.632.842,00kn, od čega je 95% troškova osigurano iz sredstava Europskog socijalnog fonda i državnog proračuna RH, a 5% su vlastita sredstva Županije. Pomoćnica u nastavi u našoj školi pomoć pruža učeniku s teškoćama u 1. razredu u matičnoj školi.

Na početku predavanja, pedagoginja škole i koordinatorica projekta, Adela Janocik pozdravila je sve prisutne i najavila temu druženja te iznijela opće podatke  o projektu te njegovim ciljevima i aktivnostima uz  PPT prezentaciju. Razrednica 1. razreda, Slavica Kanisek iznijela je svoje iskustvo rada uz popratni plakat (koji je izradila zajedno s učenicima svoga razreda) pod nazivom „Zašto je dobro imati pomoćnika u nastavi!“, a pomoćnica u nastavi,

Sanja Solina, iznijela je prisutnima svoje iskustvo rada kao pomoćnika u nastavi uz popratni plakat „Zašto je dobro biti pomoćnik u nastavi!“. Za kraj, umjesto zaključka, iznijeli smo primjere dobre prakse, istaknuli od kolike je prisutnost pomoćnika u nastavi te naglasili i važnost podrške okoline za osobe s teškoćama. Info dan priveli smo kraju neformalnim druženjem uz sokove, grickalice, kekse te među sobom razmjenjivali iskustava i ideje.

Galerija slika