Podsjetnik na objavljen poziv za sudjelovanje u likovnom natječaju "Inspirirani u različitosti: Umjetnost za čovjeka, zajednicu i planet"
Autor: Antonio Jurkić, 4. 3. 2024.

Poziv za sudjelovanje u likovnom natječaju

"Inspirirani u različitosti: Umjetnost za čovjeka, zajednicu i planet"

Pozivamo sve kreativne, žive i nadahnute mlade umove, srca i ruke naših osnovnih škola da sudjeluju u natječaju "Inspirirani u različitosti: Umjetnost za čovjeka, zajednicu i planet". Ovaj likovni natječaj ima za cilj potaknuti istraživanje vašeg kreativnog potencijala, potičući Vas da svojim umjetničkim izražajem istražite i podijelite misli o različitosti, zajedništvu i aktivnom sudjelovanju u zajednici. Pridružite nam se u ovom ko-kreativnom eksperimentu kako bismo zajedno napravili pozitivnu promjenu u sebi i svijetu oko nas!

Ciljevi natječaja:

• Poticanje učenika na kreativno angažiranje i izražavanje misli o različitosti i razvoju zajednice kroz vizualne umjetnosti.
  • Razvoj pozitivnih stavova, zajedništva, timskog rada, aktivnog i odgovornog građanstva, kreativnosti i projektnog rada.
  • Promicanje ljepote zajedništva, jedinstva u različitosti i vizije kohezivnog, pravednog i uključivog društva.

Prihvatljivost za sudjelovanje:

Natječaj je otvoren za sve učenike osnovnih škola koje primjenjuju nastavne modele A, B i C uz moguće i poželjno sudjelovanje predstavnika šire zajednice (roditelji, šira obitelj, lokalne udruge, gospodarstvo, itd.).

Sudionici mogu biti pojedinci uz podršku mentora, odgojno-obrazovnih djelatnika te članova šire zajednice

Radovi moraju biti rezultat samostalnog rada učenika, dok mentori i ostali sudionici mogu podržavati učeničku kreativnost kroz savjete ili tehničku podršku (primjerice, savjetodavna ili tehnička pomoć u osiguranju opreme i alata, montaži videa ili likovne instalacije).

Kriteriji umjetničkog djela:

Originalnost: Umjetničko djelo mora biti originalan rad učenika.

Relevantnost: Umjetničko djelo treba biti usko povezano s temom.

Kreativnost: Korištenje raznovrsnih materijala i inovativnih tehnika.

Izražajnost: Jasnoća u izražavanju teme različitosti i angažiranosti zajednice.

Poticajnost: Umjetničko djelo treba poticati razmišljanje, promicati svijest i djelovanje.

Smjernice za predaju:

Format: Svi oblici vizualnog kreativnog izričaja, uključujući crteže, slike, 2D ili 3D vizualne instalacije, skulpture, mješovite medije, video i multimediju.

Veličina: Video ne smije trajati duže od 20 minuta, a fizički radovi ne smiju biti veći od 1,5 m x 1,5 m.

Identifikacija:

Svaka prijava mora biti popraćena imenom učenika, mentora (odgojno-obrazovnih djelatnika i drugih sudionika kreativnog tima), dobi, razredom, školom i kratkim opisom umjetničkog djela, te kontakt podacima mentora (adresa e-pošte i telefon odgojno-obrazovnog djelatnika).

Komisija za ocjenu radova:

Sastoji se od umjetničkih pedagoga, odgojno-obrazovnih djelatnika, lokalnih umjetnika i uglednih članova zajednice.

Kriteriji za bodovanje:

Bodovanje (od 1-5, pri čemu je 5 najveća ocjena):

1. Originalnost
  2. Umjetnička vrlina
  3. Kreativnost
  4. Relevantnost teme i rada
  5. Izražajnost
  6. Emocionalni utjecaj/Poticaj na razmišljanje i djelovanje
  7. Društvena vrijednost (poticanje ljepote i vrijednosti zajedništva, aktivnog, odgovornog građanstva, timskog rada i/ili jedinstva u različitosti te ljepote i bogatstva raznolikosti ljudi, kultura i zajednica)

Minimalni broj bodova: 2 po svakom kriteriju, 20 ukupno za ulazak u izložbeni postav natječaja

Maksimalni broj bodova: 35

Nagrade i priznanja:

Nagrade za različite dobne skupine i kategorije uključuju:

• Sudjelovanje u postavu izložbe pobjedničkih radova u RZC PAN HR
  • Potvrda o sudjelovanju Regionalnog znanstvenog centra za učenike i mentore odgojno-obrazovne djelatnike
  • Nagrade za najuspješnije

Vremenski okvir:

Početak predaje radova: 8. veljače 2024.

Krajnji rok za predaju radova: 08. ožujka 2024.

Razdoblje ocjenjivanja:  11.– 12.ožujka 2024.

Objava pobjednika: 14. ožujka 2024.

Koraci za predaju radova

Radove u fizičkom ili digitalnom obliku slati na adresu: Braće Banas 2, 31424 Punitovci i rzcpanhr@gmail.com i skola@os-jkozarac-josipovac-punitovacki.skole.hr

Kontakt informacije za upite

E-pošta: skola@os-jkozarac-josipovac-punitovacki.skole.hr

Telefon: 031/861-313

Promocija i objava natječaja:

Promocija putem web stranica projekta i škole, društvenih mreža.

"Uključite se u ovo kreativno putovanje gdje različitost postaje naša inspiracija i vodič prema zajedničkoj budućnosti punoj boja i mogućnosti!"

Josipovac Punitovački, 19. siječnja 2024. godine.

KLASA: 602-02/24-11/14

URBROJ: 2121-21-01-24-01