Molitvena inicijativa „Milijun djece moli krunicu“
Autor: Zrinka Pajeska, 24. 10. 2022.

Učenici OŠ „Josip Kozarac“ Josipovac Punitovački, sudjelovali su u molitvenoj inicijativi „Milijun djece moli krunicu“ koju diljem svijeta organizira katolička, papinska humanitarna organizacija Pomoć Crkvi u potrebi (Aid to the Church in Need, ACN International). Molitva krunice ove je godine posebno posvećena zemljama koje su pogođene ratom, nasiljem i dubokim siromaštvom – kao što su Ukrajina, Bliski Istok, Nigerija i afrička regija Sahel i sva mjesta gdje ljudi ne mogu živjeti u miru – kako bi ih povjerili snažnim i nježnim rukama božanskoga Oca i moćnom zagovoru Majke Božje kako naglašavaju inicijatori.

18. listopada u 9 sati učenici sedmog razreda zajedno s vjeroučiteljicom Marinom Šijaković i župnikom vlč. Ivicom Zrnom su molili krunicu u crkvi sv. Mihaela u Josipovcu Punitovačkom. Učenici ostalih razreda su tijekom dana sudjelovali moljenjem jedne desetice krunice te izrazili želju da i oni sudjeluju točno u 9 sati i budu dijelom velike molitvene zajednice.

Vjeroučiteljica Marina Šijaković